Ostre stany zapalne spowodowane są nagłym uszkodzeniem struktury komórkowej organizmu. Taki stan powoduje reakcje organizmu uniemożliwiając zakażenie krwi oraz wytworzenie nowej tkanki jak również naprawę uszkodzenia. Reakcja organizmu jest normalnym procesem gojenia się struktury komórkowej. Niekiedy organizm nie jest w stanie sam poradzić sobie z regeneracją i wtedy ostry stan zapalny przeistacza się w przewlekły stan zapalny.  Powodem może być wiele czynników np: niedotlenienie organizmu, niedożywienie komórek, zbyt duży obszar uszkodzenia struktur itp. Niezwalczony przewlekły stan zapalny przyczynia się do negatywnych konsekwencji zdrowotnych oraz do powstawania poważnych przewlekłych chorób.  

Wieloletnie badania wykazują, iż większość chorób autoagresywnych, reumatologicznych, neurologicznych, nowotworowych, nadwaga i otyłość ( i inne) spowodowanych jest między innymi nieleczonym przewlekłym stanem zapalnym.

Bardzo ważnym elementem w profilaktyce chorób jest szybkie niwelowanie procesów zapalnych i regeneracja uszkodzonych tkanek.

Najszybszą i najmniej szkodliwą formą leczenia jest terapia tlenem. Zastosowanie podwyższonego ciśnienia w komorze hiperbarycznej umożliwia komórce tlenu skuteczniejsze połączenie się jej z hemoglobiną i przenika do płynów fizjologicznych odżywiając inne komórki ciała i dotleniając najdalsze nieukrwione tkanki, zapobiegając tym samym rozwojowi stanu zapalnego.

  • przyspiesza proces powstawania większej ilości komórek macierzystych
  • zmniejsza ryzyko powstawania uszkodzeń powodujących proces chorobowy
  • usprawnianie mikrokrążenia 
  • stymulacja układu immunologicznego i wzrost odporności organizmu
  • obniża markery stanu zapalnego
  • oczyszcza organizm


powrót